Zelenina je mňam! - Projektový den v I.E

V rámci prvouky přišlo na řadu téma zelenina. S žáky 1.E jsme si proto ve třídě postupně vytvořili výstavku mnoha druhů zeleniny, nechyběly ani patisony, fazolové lusky a netradiční ačokča. Vše vyvrcholilo v úterý 17. října 2017, kdy jsme se zelenině věnovali celý den. Ten den jsme naši výstavku využili téměř do poslední ředkvičky. Procvičovali jsme si názvy, přiřazovali obrázky, luštili hádanky, počítali a četli v pracovním listu. A v poslední vyučovací hodině přišli na návštěvu tátové, maminky, dědové i babičky. Návštěvníci spolu s dětmi vytvořili týmy a pustili se do práce. Během 30 minut se proměnila výstavka na výtečné pohoštění. Všem skupinám se dílo zdařilo, takže jsme si na specialitách, jako např. Ředkvičkové překvapení či Čili chlebíčky, na závěr pochutnali. Nezapomnělo se ani na teplou kuchyni, uvařili jsme společnými silami i bramboračku. Všem se den moc líbil, hlavně dětem, protože každé z nich si vyzkoušelo práci s nožem, škrabkou i vařečkou a na chvíli se stali kuchaříčky. A všichni společně jsme se ujistili, že zelenina je opravdu mňam. Díky všem za spolupráci a přiložení ruky k dílu.