Zahraniční zájezd RFA Olomouc 2019

     Ve dnech 27.10 – 1.11.2019 se hráči RFA Olomouckého kraje zúčastnil zahraničního soustředění v Německu, kde se konfrontovali se špičkovými mládežnickými týmy.

     Základnou nám byl sportovní areál v Modré u Děčína, kde jsme na dvou výborně připravených travnatých hřištích absolvovali nejen tréninkové jednotky, ale i utkání kategorie U15 s Ústím nad Labem. V dalších utkáních už následovalo vzájemné měření sil s německými soupeři, Dynamem Drážďany, Red Bullem Lipsko a Herthou Berlín. Všechna utkání se odehrávala ve vysokém tempu a nasazení. Většina hráčů potvrzovala svoje nadání a talent, který společně v akademii  díky tréninkovým možnostem rozvíjíme, zároveň nám, ale pomohla najít mezery a slabiny nejen v pohybových dovednostech, ale i taktickém chování a herním myšlení, na kterých ještě musíme zapracovat. Věřím, že každý z hráčů se na vlastní oči přesvědčil, jak nároční cesta je ještě čeká při plnění svých fotbalových snů.

     A protože  byl čas i na odpočinek nevynechali jsme ani možnost prohlédnout si moderní Red Bull Arénu v Lipsku, projít v Berlíně pod Braniborskou bránou a prohlédnout si  Berlínskou zeď nebo budovu německého parlamentu.

Výsledky utkání:

FK Ústí nad Labem  U15 – RFA Olomouc U15 1:1 (Řezníček)

Dynamo DrážďanyU14 – RFA Olomouc U14 0:2 (Riedl, Judas)

 

Red Bull Lipsko U15  - RFA Olomouc U15 0:2 (2xLenhart)

Red Bull Lipsko U14 – RFA Olomouc U14 0:1 (Miler)

 

Hertha Berlín U15 – RFA Olomouc U15 1:4 (Špangr)

Hertha Berlín U14 – RFA Olomouc U14 6:1 (Zahraníček)