Výukový program u druháčků

V tomto týdnu navštívili všichni druháčci Pevnost poznání, kde byl pro ně přichystaný program zaměřený na lidské tělo. Během návštěvy se dozvěděli spoustu zajímavých informací o svém těle a jeho fungování. Každý si mohl vyzkoušet naskládat do anatomického modelu lidského těla vnitřní orgány a během pohybové hry si zahrát na červenou krvinku, která má za úkol okysličit mozek. Do „okysličování mozku“ se děti pustily s energií jim vlastní a některé by možná pokračovaly ještě doposud, kdyby nebylo potřeba se vystřídat se spolužáky :-). Navštívili jsme i přírodovědnou expozici, kde se děti mohly projít korytem řeky, vidět výbuch sopky nebo například nožičku mouchy pod mikroskopem. Celé dopoledne jsme si náramně užili a již nyní se těšíme na další návštěvu v Pevnosti poznání.

kolektiv učitelek 2. ročníků