Vánoční sport

O tom, že naše škola je neustále v pohybu, se přesvědčil každý, kdo se přišel v posledním týdnu podívat do tělocvičen. Nejen pokračující tréninky a tělesná výchova rozhýbaly těla našich žáků.

V úterý proběhl druhý ročník Vánočního turnaje v Americké vybíjené pro chlapce 8.-9.tříd. Hra, která vyžaduje nejen osobní odvahu, ale rozvíjí i chytrost, obratnost a rychlost rozhodování, na první pohled zaujme svojí dynamikou a hlavně nasazením všech hráčů. Po urputných bojích si vítězství a právo vyzvat v exhibičním utkání týmy složené z učitelů, trenérů a zástupců SK Sigma Olomouc vybojovali  kluci z 9.D.

     Předposlední den, ve čtvrtek se pak konal ve velké tělocvičně druhý ročník turnaje ve florbalu pro chlapce ze 6.-7. ročníků. O velké vyrovnanosti svědčí fakt, že po skupinové fázi hned 3 ze 4 utkání muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Finálový duel mezi týmem ,,Bordelářů,, ze 7.D a týmu ,,Red Bull,, skončil velmi emotivně vstřelením branky v prvních sekundách prodloužení. Radost i zklamání bylo obrovské. Přesto věřím, že daleko důležitější byl zážitek z toho, že si kluci mohli užít předvánoční atmosféru pohybem a hrou se svými spolužáky.

    Na závěr chci poděkovat svým kolegům Liborovi Kalasovi a Ondřeji Kalinovi, kteří se společně na celé akci podíleli a se kterými se nám před vánočními svátky plné blahobytu a odpočinku podařilo zapojit více než 130 chlapců z 2.stupně naší školy.

Mgr. David Čech