V hlavní roli angličtina

Angličtina byla ve středu 27. ledna 2016 středem pozornosti u všech těch odvážných, kteří se do konverzační soutěže nejenom přihlásili, ale také opravdu přišli a soutěžili. Ve třech různých kategoriích předváděly své konverzační dovednosti zhruba 4 desítky žáků, a to nejenom ti z jazykových tříd, jak by se asi dalo očekávat. Pochvalu zaslouží především ti z „nejazykovek“, pro které byla tato soutěž opravdovou výzvou. Většina soutěžících se zodpovědně připravila a i přes lehkou nervozitu se snažila porotu přesvědčit o tom, že konverzace v angličtině je pro ně „pieceofcake“ neboli naprostá hračka. Nebylo to snadné, ale porota nakonec dokázala v každé kategorii vybrat vítěze, který bude naši školu reprezentovat v dalším kole. Okresní kolo nás čeká už 10. února v DDM, krajské kolo na konci března rovněž v DDM. Gratulujeme vítězům i všem ostatním oceněným a držíme palce v dalších kolech.

Děkuje štědrým sponzorům, kteří do soutěže věnovali hodnotné ceny: Oxford University Press, Oxfrord Bookshop, FRAUS, Cambridge University Press, Bohemian Ventures (Pearson Longman)

Kategorie I A – žáci 6. + 7. ročníku:

1. Lucie Bízová, 7. B – postup do okresního kola
  2. Václav Hladík, 7. B
  3. Jaroslav Saňák, 7. D

Kategorie II A – žáci 8. + 9. ročníku:

1. David Stareček, 8. B– postup do okresního kola
  2. Kateřina Havranová, 9. B
  3. Kristýna Dvořáková, 9. B

Kategorie II C – žáci z bilingvního prostředí nebo pobývající více než 6 měsíců v zahraničí:

1. Nikol Gurníková,9. C– postup do krajského kola
  2. Matteo Clementi, 8. B