Soutěž „Záchranářská akademie“ v Aquaparku

Naši žáci v minulém školním roce prošli školením laické první pomoci tzv. „Záchranářské akademie“ v olomouckém Aquaparku. Letos se tam 25. listopadu zúčastnili soutěže „Záchranářská akademie“. Byl to 1. ročník soutěže, kdy bylo celkem osloveno 19 základních škol, přihlásilo se 11 škol a soutěže se nakonec zúčastnily 4 školy. Každá škola měla 2 družstva. Z naší školy bylo vybráno 8 žáků sedmých ročníků, rozdělených do dvou družstev - v každém družstvu dva hoši a dvě dívky.

Delfíni 7. A Rejnoci 7.B

Irgl Filip Pomajbik Jan

Stach Filip Ambrůz Petr

Viktorie Suchá Rozmahelová Jana

Michaela Vondrková Kristýna Jedynáková

Soutěž byla zaměřena na laickou první pomoc. Soutěžilo se v několika disciplínách. Každá disciplína byla bodována zvlášť. Každý člen družstva sbíral body pro celé družstvo. Body se potom sčítaly.

Soutěž začala písemným testem, test psalo celé družstvo. Po psaní testu se soutěžilo ve šlapaní vody. Ve šlapání vody se soutěžilo po čtyřech žácích z každého družstva jeden žák. Úkolem bylo vydržet nejdéle. Po šlapání vody žáci lovily rybičky ze 2m hloubky, úkolem bylo vylovit 4 rybičky v co nejkratším čase. Následovala praktická první pomoc – resuscitace. Předposlední disciplína byla na čas vyběhnout schody a sjet na tobogánu co nejrychleji. Poslední disciplína byla štafetový závod družstev.

Naši žáci se umístili na 7. a 8. místě.