Semifinále McDonald´s Cup 2012 - krajské kolo v Olomouci

Po vítězství v okresním kole se žáci sportovní fotbalové třídy ZŠ Heyrovského zúčastnili semifinálového kola, jehož vítěz si zajistil postup na Svátek fotbalu konaného na stadionu FK Teplice 30.5.2012.

Hned v prvním utkání narazili na nejsilnějšího z našich soupeřů ZŠ E. Valenty z Prostějova. V utkání hraném 2 x10 minut jsme bohužel neproměnili herní převahu v kýženou branku a soupeř nás potrestal z jeho jediné střely v utkání. Na staženou a agresivní obranu jsme nedokázali najít recept kombinačně ani individuálně. Prohra 1:0 a jediný obdržený gól z okresního a krajského kola rozhodl o tom, že ZŠ Heyrovského obsadila 2. nepostupové místo právě za ZŠ E. Valenty Prostějov. Zklamání bylo veliké a v očích mnoha hráčů, kterým srdce bije pro tento krásný sport se objevil smutek. Avšak není všem dnům ani turnajům konec. I z proher se dá vytěžit mnoho cenných zkušeností. Přáním nás trenérů je, aby se tento neúspěch přetavil v ještě větší motivaci, poctivost a chuť trénovat, pracovat a zlepšovat se s maximálním úsilím na tréninku, v hodinách školní Tv a utkáních. Všem hráčům děkuji za reprezentaci školy i odvedené výkony.

David Čech