Recitační soutěž – školní kolo

V pátek 22. února se na naší škole konalo školní kolo recitační soutěže. Do tohoto kola byli vybráni tři nejlepší recitátoři z každé třídy a přizváni byli i náhradníci. Soutěžilo se ve třech kategoriích: 1. třídy, 1. kategorie (2. – 3. ročníky) a 2. kategorie (4. – 5. ročníky).

Zpočátku bylo napětí opravdu velké, tréma, trochu i strach, očekávání…. Vše ale ustoupilo po přednesených prvních básničkách a prvních velkých potlescích. Na dětech bylo znát, že se pilně připravovaly, výběr básní byl vhodný a hodně pestrý a žádný velký výpadek paměti se nekonal.

Porota, složená z paní zástupkyně Mgr. Lenky Vojtkové, paní učitelky Mgr. Shaaban Zemčákové, paní asistentky Anety Škurkové a bývalé žákyně naší školy Evy Ngamokoba, to neměla věru lehké. S napětím jsme všechny poslouchaly výkony přednášejících, kteří do toho „dali vše“.

V pauzách se dočkali i náhradníci, neboť se mohli předvést se svými básněmi. Soutěžící předčítali básně z knih, které ještě neviděli a docela se u některých i zasmáli. Děti měly možnost poslechnout si i výkon profesionálky – již zmíněné bývalé žákyně Evy, která se v současné době připravuje na maturitu. Ta si našla čas a podělila se s námi o své poznatky a zkušenosti z recitačních soutěží. Ona sama je totiž držitelkou mnoha ocenění včetně těch z celostátních kol „Wolkerův Prostějov“.

Po každé skupině soutěžících proběhlo vyhodnocení dané kategorie. Porota se snažila být co nejvíce spravedlivá a objektivní. Výherci z každé kategorie postupují do okresního kola recitační soutěže, která proběhne v měsíci březnu v prostorách DDM Olomouc. Z postupu se tedy mohou radovat: Kristýna Waclawková, Tereza Köttnerová, Adam Paták a Veronika Bláhová. Postupujícím blahopřejeme a přejeme jim hodně úspěchu v okresním kole. Současně děkujeme všem zúčastněným, kterým rovněž patří naše uznání.

Celkově se tato akce vydařila, líbila se dětem, porotě, učitelkám i hostům. Doufáme, že v této tradici budeme pokračovat i v příštích letech.

O. Shaaban Zemčáková