První mezinárodní zápas na hřišti ZŠ Heyrovského

SK Sigma Olomouc – Slovan Bratislava

První oficiální akce v novém areálu ZŠ Heyrovského měla mezinárodní charakter. Fotbalisté sportovních tříd si pozvali ke konfrontaci slovenské soupeře ze Slovanu Bratislava.

Pod hlavičkou SK Sigma Olomouc nejdříve nastoupili chlapci kategorie U 15.

V prvním poločase nabídly týmy divákům kvalitní výkon. Chlapci ze sportovních tříd ZŠ Heyrovského svého soupeře přehrávali. Po precizním rohovém kopu Fojtíka se v 11. minutě trefil hlavou Markovič. Jenže “belasí“ po třech minutách vyrovnali. Navíc standartní situace ve 22. minutě a teč domácího hráče otočila vývoj zápasu na 1: 2! V následující minutě však předložil Krejčí časovanou přihrávku za obranu a Částečka nedal brankáři hostů šanci. Učebnicová akce a stav je 2 : 2!

Druhý poločas nebyl ze strany Sigmy zdaleka tak dobrý jako ten předchozí. Obrana domácích zpytovala svědomí ve 48. minutě potřetí. O sedm minut později byla defenzíva zralá na ručník. Náš brankář podběhl míč a nedůslednost obránce umožnila slovenskému útočníkovi skórovat na 2 : 4! Zbývalo pouhých patnáct minut do konce zápasu. Jenže zázraky se dějí. Když Ambrozek v 59. minutě chytře přehodil soupeřova gólmana, probudila se naděje. Soupeři začaly docházet síly. Naši chlapci jich také neměli na rozdávání. Góly padají nejčastěji po přihrávkách ze strany. Vasiljev to potvrdil pět minut před závěrečným hvizdem, když poslal ostrý centr do malého vápna a Fojtík nekompromisně rozhodl o zasloužené remíze 4 : 4. SK Sigma Olomouc a.s. – Slovan Bratislava 4 : 4

SK Sigma U 15 : Kalina – Částečka, Lasovský, Markovič, Štverák ( 50´Josif ) – Surzyn, Bala, Smrž (18´Ambrozek ), Fojtík (36´ Vasiljev ) – Schlimbach, Krejčí ( 36´Boscato ). Trenér: P. Tököly, asistenti: P.Jureček, J.Tetera, vedoucí mužstva : J. Bogdaň, lékař mužstva : MUDr.I.Krupa

V následujícím duelu se utkaly týmy kategorie U 15

SK Sigma Olomouc a.s. – FK Slovan Bratislava 1:2 (1:2)

Branky: 3´ Rezek (Janošek); 1´, 30´

Sestava: Machalický – Hamrla, Kiška, Neuer, Marák – Rohony, Španihel, Brázdil, Janošek – Rezek, Voleský

Střídající: Cybyk, Kolomazník, Juriga, Zifčák

Hosté se již v úvodu utkání ujali vedení. Hanáci však velmi rychle zareagovali a srovnali na 1: 1. Konec poločasu opět patřil střelecky Slovanu. Druhý poločas již branka nepadla a tak se nakonec radovali z vítězství hosté.

Skvělá podívaná a spousta gólů v areálu vonícím novotou byly nejlepším poděkováním všem, kteří se zasloužili o jeho výstavbu.

http://slon11.rajce.idnes.cz/12.01.28_Sigma_Olomouc_-_Slovan_Bratislava_U15/