Projektový den k vysvědčení

Aby se předávání vysvědčení stalo příjemným a nezapomenutelným zážitkem pro všechny žáky, připravili jsme si na čtvrtek 30.ledna projektový den. Naše škola se proměnila v širé moře, ostrovy a poloostrovy. Z žáků se stali piráti a námořníci a společně se vydali na dlouhou cestu za ztraceným pokladem. Vždy pracovaly společně dvě třídy dohromady (mladší se staršími). Piráti provázeli námořníky jednotlivými úkoly, kteří soutěžili o pirátskou odměnu. Žáci si mohli také změnit svůj vzhled – pomalováním obličeje a oblečením. Na konci výpravy čekala na piráty i námořníky krom vysvědčení i jiná odměna – truhla se sladkým pokladem.

Dopoledne jsme si báječně užili a těšíme se na další společnou výpravu.

Později jsme našli dopis v lahvi, kde bylo napsáno:

Dostat se z tajuplného ostrova plného pirátů 8.A není zdaleka tak jednoduché. Náročná cesta po moři a silná mořská bouře zahnala námořníky 4.C do zajetí těchto pirátů. Byli k nám shovívaví a v případě splnění jejich těžkých úkolů, které si pro nás připravili, byli ochotni nás námořníky opět propustit. Nezbývalo nic jiného, nežli sebrat všechnu odvahu a bojovat o holý život. Naše odvaha byla odměněna, protože nakonec i drahocenný poklad pirátů byl náš.