Projektová hodina v 5.B

Téma „Vesmír“, kterému se páťáci věnovali v hodinách přírodovědy několik týdnů, zakončil ve čtvrtek v 5.B před vánočními prázdninami stejnojmenný projekt.

Všechny ve třídě toto téma zajímalo a nikomu tedy nedělalo problém připravit si zajímavou prezentaci k tomuto tématu. Děti se rozdělily do skupin podle předem zadaných témat. Na přípravu měly dva týdny a bylo pouze na každém týmu, jak se s úkolem vypořádá a kolik času mu bude ochotný v rámci přípravy věnovat. Děti pracovaly s číselnými údaji a shromažďovaly informace o podmínkách na jednotlivých planetách. V průběhu prezentace bylo možné spatřit nejrůznější modely sluneční soustavy a z výrazů tváří bylo vidět, že děti práce bavila, užily si ji a dozvěděly se i spoustu nových zajímavých informací.

Díky projektu si děti osvojily mnoho poznatků, zlepšily si zase o něco své prezentační dovednosti, schopnost klást otázky a vhodně na ně odpovídat. Jako odměnu za dobře vykonanou práci a nově nabyté vědomosti a dovednosti bych si pro děti přála, abychom mohli navštívit Planetárium v Prostějově. Snad se nám v této nelehké době toto přání vyplní!