Projekt UčíTelka aneb Učení prostřednictvím ČT2

Vážení rodiče a žáci,

od 16. března 2020 spustí Česká televize projekt nazvaný UčíTelka, který je primárně určen pro žáky prvního stupně ZŠ. Tento projekt, který bude prozatím realizován po dobu jednoho měsíce, vzniká s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Každý všední den od 9:00 hodin budou mít žáci I. stupně možnost vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. Každý učební blok bude trvat třicet minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou v podobě vzdělávacích pořadů z produkce Déčka. Vysílání bude pravidelné.

UčíTelka (1. stupeň ZŠ): všední dny od 9 do 12 hodin na ČT2

Odpoledka (pro starší děti): všední dny od 12 do 15 hodin na ČT2

Škola doma (přijímačky): úterý a čtvrtek od 14 hodin na ČT1

Touto cestou chce Česká televize nabídnout dětem kromě klasického učení jiný způsob učení, který jistě pozitivně přispěje k doplnění samostudia.