Projekt Savci ve zlínské ZOO

Během cesty do zlínské zoo jsme s paní učitelkou Svobodovou a Doubovou spočítali, že tato exkurze za savci je v pořadí devátá. Už jsme tak připraveni na dopravní zácpy, havárie a nefunkční přejezdy, díky nimž občas dorazíme později. Nevyvede nás z míry ani to nervózní poposedávání tam vzadu za námi, kdy osmáci vykukují zpoza sedadel a zjišťují, proč se zase stojí, doprovázené radami a zkušenostmi rovnajícími se řidičům z povolání. Vždycky taky s sebou máme žáky(ně), na které se čeká … před záchodky, před pavilony, před výběhy, před houpačkami. Bereme to stoicky, s klidem. Počasí si s námi taky hraje. Víme, co doporučit osmákům, aby si s sebou přibalili na tak nehostinné místo, jakým je jižní Morava. A jsou tam zvířata! Pokaždé. Někdy nás překvapí lenochodi svou ekvilibristikou, antilopy ladností, hyeny smíchem, pandy růžovým jazykem, tapíři laskavýma očima, siby hebkou kůží, kapybary maskováním. To všechno jsme měli i letos. Sedmáci, příští – jubilejní rok se máte na co těšit!

 

Karel Dvořák