Plavba lodí Ololodí - 1.E,F

Uběhlo už deset měsíců od té doby, kdy si naši prvňáčci poprvé zatočili kormidlem na naší lodi jménem Škola a stali se z nich plavčíci. Během školního roku plnili různé úkoly a dostávali za ně lodičky, sbírali palmičky, získali poklad a stali se z nich námořníci. Své námořnické dovednosti a znalosti si ověřili na skutečné lodi, která pluje po řece Moravě naší krásnou Olomoucí. V úterý 20. června 2017 přivítal děti na palubě lodi jménem Kordulka kapitán Tom, který je seznámil s životem na řece, v řece i v jejím nejbližším okolí a naučil je např. vázat lodní uzel. A právě na Kordulce si prvňáčci vyzkoušeli kormidlovat skutečnou loď. Den plný zážitků obohatila také návštěva Pevnosti poznání se svými zajímavými interaktivními expozicemi. Tak nyní už jen zbývá popřát šťastnou plavbu na prázdniny a v září AHOJ!