Pěvecké soustředění sboru

V podzimním prázdninovém týdnu proběhlo soustředění dětského pěveckého sboru v Hraničných Petrovicích. I přes to, že polovina soustředění probíhala o prázdninách, byla účast vysoká. Zpívali jsme od rána do večera, natrénovali jsme skladby náročné i jednoduché, české, ukrajinské, francouzské i latinské, jednohlasy, ale i náročné čtyřhlasy, děti se konečně začaly vzájemně poslouchat a svůj hlas ladit s těmi ostatními. Dokonce jsme si zazpívali v místním kostele, v němž byla úžasná akustika, tu jsme ocenili zejména u skladeb Adama Michny z Otradovic.

Volný čas jsme vyplnili hrami v místnosti i venku. Chodili jsme na vycházky – navštívili jsme Domašov, Jívovou zašli jsme si i na těšíkovskou kyselku. Škoda jen, že jsme nemohli využívat okolní louky, ty už totiž využíval místní hovězí dobytek, a jak nás upozornila paní správcová – ten bejk je tak rychlej, že ho ani neuvidíte a dostane vás… Konala se i stezka odvahy, a tentokrát byla opravdu pro odvážné, protože slyšet funět a bučet dobytek a nevidět ho stálo opravdu za to!

Týdenní pobyt byl zajištěn bez stravy, jídlo jsme si vezli s sebou, teplé jídlo nám zajišťoval pan učitel Karel Dvořák a náš veterán Tomáš Milar. Všem nám moc chutnalo.

Že soustředění nemělo za cíl jen natrénovat skladby, ale naučit a upevnit i jiné praktické dovednosti mohou potvrdit všichni účastníci, kteří se podíleli na výpomoci v kuchyni – někteří poprvé umývali nádobí, jiní se naučili krásně zametat či loupat brambory. Zejména maminky mohou tyto nově nabyté dovednosti svých dětí využít a dále zdokonalit.

Také jsme se dozvěděli díky žákyni Haně Moťkové ze 7.B něco málo z dějepisu. Tak například už víme, že Sámo nebyl Avatar, Vikingové neloupili korály a korán není křesťanský. Hanko, děkujeme:)

Podzimní soustředění je za námi a my začínáme pomalu chystat nejen soustředění jarní, ale i další sborové akce, jako jsou soutěže a koncerty.

D.K.