Netradiční soutěž pro děti

Odbor ochrany Magistrátu města Olomouce uspořádal v úterý 19. června pro naše žáky soutěž – „Ochrana a pomoc při mimořádných událostech 2012“. Akce probíhala na hřišti ZŠ Heyrovského ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje a Tyfloservisem Olomouc.

Pro žáky bylo připraveno 6 stanovišť, na kterých plnili úkoly z oblasti požární ochrany, zdravotní první pomoci, evakuace, povodňové problematiky, varování a informování obyvatel a také pomoci postiženým občanům.

Jejich znalosti byly ověřeny teoretickou i praktickou činností. Děti si tak mohly vyzkoušet činnost s hasicím přístrojem, vžít se do role zrakově postiženého člověka, prakticky použít prostředky improvizované ochrany, ošetřit zlomeninu končetiny a další.

Akce proběhla pod záštitou náměstkyně primátora Mgr. Evy Machové, která předala všem zúčastněným pamětní listy a nejlepším družstvům drobné odměny.