V závěru školního roku se žáci 3.A a 3. B vydali na zajímavou exkurzi po olomouckých památkách. Cílem byly nejen historické domy a kašny v centru Olomouce, ale hlavním lákadlem pro žáky byla návštěva vyhlídkové věže kostela sv. Mořice, která je významnou dominantou centra města. Kostel svatého Mořice je jednou z nejcennějších gotických památek na Moravě a jeho věž nabízí jedinečný pohled na Olomouc i široké okolí.
Po zdolání více než 200 schodů se žákům otevřel nádherný panoramatický výhled. Z výšky přibližně 46 metrů mohli pozorovat historické centrum Olomouce i okolní krajinu Hané.
Výstup na věž byl pro mnohé žáky nejen malou sportovní výzvou, někteří museli překonat strach z výšky. Odměnou pak byl úžasný výhled nezapomenutelným zážitkem spojeným s radostí z překonání vlastního strachu.
Návštěva svatomořické věže nám připomněla, jak krásné a zajímavé památky máme téměř na dosah ruky.
tř. uč. 3. A – Mgr. I. Rozsívalová