Návštěva Přírodovědecké fakulty

Každý rok si přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci připravuje pro návštěvníky popularizační program. Letošní Veletrh vědy a výzkumu nesl název „Zachraňme planetu“. Na více jak 5 patrech přírodovědecké fakulty byla rozprostřena různá stanoviště, která prostřednictvím zábavných interaktivních experimentů a soutěží přibližovala návštěvníkům každodenní využití vědy a jejich poznatků v běžném životě.

Akce se žákům moc líbila. Jejich reakce na proběhlou akci si můžete sami přečíst.

Kryštof: Dne 7. června jsme šli na výlet na přírodovědeckou fakultu. Bylo tam mnoho zajímavých věcí – např. ukázka atomů, ukázka her, plazi, síla energie, znalosti o ČR. Nejvíce se mi líbily masožravé květiny. Moc se mi tam líbilo.

Daniel: Dne 7. června se naše třída vydala na den otevřených dveří na přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ukázali nám mnoho zajímavých věcí. Mně se nejvíc líbilo, když jsme si mohli vyrobit baterku z ovoce a zeleniny. Celý den se mi líbil a chtěl bych si ho někdy zopakovat.

Adéla: V pátek 7. června jsme šli se třídou na přírodovědeckou fakultu, kde jsme plnili různé úkoly a za jejich splnění jsme dostávali razítka. Nejvíce mě zaujaly lasery, kterým jsme se museli vyhnout a získat odměnu ve formě bonbonu. U informatiků jsme na počítači tvořili hru s robotem. Naučila a dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí. Moc se mi tam líbilo.

To byly jen některé z mnoha pozitivních hodnocení dětí o této akci.

Nakonec bych chtěla poděkovat za skvělou pomoc a doprovod bc. Evě Langerové.                                     

Mgr. Ivana Rozsívalová