NA DRUŽINĚ VYBUCHLA SOPKA

Titulek jako vystřižený z bulvárních novin. Naše zpráva je však založená na plně ověřených informacích a podložena fotografií. Kde se na rovné Hané objevila sopka? A proč se usídlila uprostřed Herny? I na tyto otázku zná odpověď každé malé dítě, které bylo v družině od 19.3.- 23.3. 2012. Tento týden už tradičně patří VODĚ. Připomínáme si její důležitost, potřebnost i sílu. Necháváme se okouzlit klíčícími semeny, zbarvením bílého květu do modra, líhnoucím „kuřátkem“ ve vodě. Pozorně sledujeme, jak reaguje voda s různými látkami, která každodenně míjíme. Tentokrát Hernu, kde se hlavní pokusy odehrávaly, ovládla akčnost. Sopka nám pro velký úspěch vybuchla několikrát, hrozinky předvedly svůj vodní tanec, papírové květy rozkvětly a to nemluvím o vodotrysku či jiných pokusech. Voda je v pohybu, a aby nám naše tělo u pokusů moc nezlenivělo, rozhodli jsem se ji napodobit. V pěkném jarním počasí jsme si pěkně zasoutěžili při štafetových hrách, kde byl hlavní přemísťovacím objektem - kdo jiný než VODA.