FOTBAL - 2. ročník ZIMNÍHO TURNAJE

Poslední únorový víkend patřil ve sportovním areálu ZŠ Olomouc, Heyrovského fotbalu. Uskutečnil se zde již 2.ročník Zimního turnaje starších žáků, na kterém se sešla fotbalová elita z celé České republiky i zahraniční účastník ze Slovenska. Pozvání do našeho města a fotbalové bašty žákovských týmů Sk Sigma Olomouc si přijaly týmy: AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, Zbrojovka Brno, 1.FC Slovácko, FC Baník Ostrava a AS Trenčín. Už od sobotního rána zde na umělé trávě probíhaly první utkání, které nabízely na tuto kategorii vrcholový fotbal a nadstandartní ukázku fotbalové kvality. Po čtvrtém utkání, která se hrála na 2x20 minut přišlo oficiální zahájení turnaje.

Na zahájení turnaje stejně jako letos přijali pozvání náměstek primátora statutárního města Olomouc PhDr. Pavel Urbášek, zástupkyně ředitele ZŠ Olomouc Heyrovského paní Mgr. Ludmila Balíková a nově také primátor statutárního města Olomouc doc. Mgr. Antonín Staněk Ph.D. Všichni hosté přivítali účastníky turnaje v našem městě a sportovním areálu a popřáli účastníkům turnaje kvalitní sportovní výkony a výsledky.

Po slavnostním zahájení se opět rozjel kolotoč utkání, kterých se v prvním hracím dnu odehrálo hned dvanáct z toho dva na umělé trávě v areálu Androva stadionu. V prvním dnu se nejlépe vedlo pražské Spartě, když ze tří utkání zaznamenala 3 těsná vítězství. Po úvodním hracím dnu se většina mužstev přesunula na Andrův stadion, kde shlédl utkání 1 ligy mezi SK Sigma Olomouc a FC Viktoria Plzeň, které bohužel nedopadlo pro Hanáky podle jejich představ.

Druhý den, vyvrcholil závěrečným tkáním, kde se rozhodovalo o konečném umístění hned 3 mužstev. V napínavém utkání mezi Sigmáky a Zbrojovkou Brno nakonec rozhodl pro domácí Sigmu ve druhém poločase samostatný únik Görlicha a přesná střela k tyči.

Slavnostním ukončení a vyhlašování turnaje přihlíželi nejen rodiče hráčů, ale i lidé zširoké veřejnosti doplněné žáky naší školy. Už po druhé a dá se říci, že tradičně přebírali jednotlivé týmy a ocenění hráči diplomy, ceny a poháry z rukou náměstka primátora statutárního města Olomouc PhDr. Pavla Urbáška, zástupkyně ředitele ZŠ Olomouc Heyrovského paní Mgr. Ludmily Balíkové a čestného hosta turnaje, legendy české trenérské ligové scény a nejúspěšnějšího ligového trenéra SK Sigmy Olomouc pana Petra Uličného.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům a realizačním týmům zúčastněných družstev, vedení školy a SK Sigma Olomouc za podporu a poskytnutí prostor pro pořádání turnaje, rodičům hráčů SK Sigma Olomouc U15 za pomoc s organizací a přípravě občerstvení, školní jídelně za výborné obědy, mému kolegovi Františkovi Nepožitkovi dále pak a panu učiteli Ondřeji Kalinovi, Martinovi Neoralovi a mnoha dalším za pomoc s organizací a hladkým průběhem turnaje. Závěrem nezbývá než použít slova pan Uličného ,,ať se Vám všem daří v dalším fotbalovém životě, každý nemusí být dobrý fotbalista, ale buďte v prvé řadě dobrými lidmi“.

Mgr. David Čech

Výsledky:

SK Sigma Olomouc U 15 – Trenčín U 15 4:0, SK Sigma Olomouc U 15 – 1. FC Slovácko 1:1, SK Sigma Olomouc U 15 – FC Zbrojovka Brno U 15 1:0, SK Sigma Olomouc U 15 – Sparta Praha U 15 0:2, SK Sigma Olomouc U 15 – Baník Ostrava U 15 5:2, SK Sigma Olomouc U 15 – Slavia Praha U 15 1:2, Trenčín U 15 – 1. FC Slovácko U 15 1:3, Trenčín U 15 – Zbrojovka Brno U 15 1:4, Trenčín U 15 – Sparta Praha U 15 1:2, Trenčín U 15 – Baník Ostrava U 15 1:1, Trenčín U 15 – Slavia Praha U 15 0:1, 1. FC Slovácko U 15 – Zbrojovka Brno U 15 0:2, 1. FC Slovácko U 15 – Sparta Praha U 15 1:3, 1. FC Slovácko U 15 – Baník Ostrava U 15 2:2, 1. FC Slovácko U 15 – Slavia Praha U 15 1:2, Zbrojovka Brno U 15 – Sparta Praha U 15 0:1, Zbrojovka Brno U 15 – Baník Ostrava U 15 1:5, Zbrojovka Brno U 15 – Slavia Praha U 15 1:1, Sparta Praha U 15 – Baník Ostrava U 15 2:0, Sparta Praha U 15 – Slavia Praha U 15 2:1, Baník Ostrava U 15 – Slavia Praha U 15 1:1, SK Sigma Olomouc U15 – Zbrojovka Brno U15 1:0

Konečné pořadí:
1. Sparta Praha, skóre 12:3, 18 bodů
2. Slavia Praha, 8:6, 11
3. SK Sigma Olomouc, 12:7, 10
4. Zbrojovka Brno, 8:11, 7
5. Baník Ostrava, 11:12, 6
6. 1.FC Slovácko, 8:11, 5
7. AS Trenčín, 4:15, 1

Nejlepší hráč: Petr Pudhorocký (AC Sparta Praha)