Fantastický komiksový svět Káji Saudka

V době od 6.2. do 18.5. 2014 připravilo Muzeum umění v Olomouci pro příznivce výtvarného umění lahůdku v podobě mimořádné retrospektivy významného komiksového kreslíře Káji Saudka. Jedná se odvětví natolik blízké současné mladé generaci, že jsme dokonce dohodli 2 termíny, aby tuto výstavu mohlo vidět co nejvíce našich žáků projevujících zájem o tento obor. Obě návštěvy byly velmi inspirativní a podnětné pro všechny zúčastněné.

Saudkovo nepopiratelné mistrovství na poli kreslených komiksů osloví nejednoho návštěvníka a nepochybně zanechá hluboký výtvarný dojem spojený s obdivem. Ne náhodou by se o této výstavě dalo hovořit také jako o „čtenářské“.

Žáci si velmi pochvalovali i program, který pro ně připravilo edukační oddělení Muzea moderního umění, jmenovitě David Hrbek, jenž byl našim deváťákům bezvadným průvodcem komikovým bludištěm Káji Saudka.

Svobodová Jana,Konečná Michaela