Exkurze k volbě povolání

Mnoho žáků i rodičů v současné době uvažuje nad volbou budoucího povolání. V rámci výuky pracovních činností se vybraní žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do výrobních podniků. Zde žáci mohli poznat, co která profese obnáší. Od výroby nábytku, přes výrobu tepelných kotlů až ke stavbě celých domů. Žákům bylo umožněno přímo se výrobního procesu účastnit.

Pod záštitou SŠ Polytechnické jsme mohli nahlédnout pod pokličku ve firmách H-nábytek s.r.o., dřevostavby Variovila s.r.o. a Moratop s.r.o..

Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí týkající se výrobního procesu a výrobků samotných. Exkurze byla pro žáky zorganizována z důvodu zvýšení povědomí a zájmů o technicky orientované obory. Ohlas žáků na exkurze byl velice pozitivní a do budoucna doufám, že se nám otevřou dveře i do jiných společností.

Jsem přesvědčen, že tato zkušenost pomohla žákům rozšířit své obzory i zájmy a také do budoucna si zlepšit orientaci na trhu práce a ulehčit možnost výběru budoucího povolání.

Štěpán Rubíček