Dopravní soutěž ŠD

Ve čtvrtek 29.5.2014 se všechny děti ze školní družiny sešly v tělocvičně, aby si ověřily své znalosti pravidel silničního provozu. Poskládaly a určily rozstříhané dopravní značky. V kvízech, přesmyčkách, doplňovačkách, čtyřsměrkách, bludištích a testech se děti ujistily o správném chování na chodníku, na přechodu pro chodce, na stezce pro chodce i cyklisty. Dále si vybarvily kolo správnými barvami a zopakovaly si, kde a kdy nosit přilbu, aby ochránila jejich chytré hlavičky. Překvapením a zpestřením dopravní soutěže byla chůze na chůdách, která se všem moc líbila. Pro některé děti to byla úplně nová zkušenost, škoda jen, že na chůdy nebylo více času. Snad budou mít ještě děti možnost si to v blížících se prázdninách vyzkoušet. A teď už jenom přejeme dětem, aby si na svých kolech, koloběžkách, in linech či chůdách neporanily koleno.