Den otevřených dveří ve Čtenářském klubu

Den otevřených dveří ve Čtenářském klubu jsme si naplánovali na první červnový týden na pondělí 3.6. a středu 5.6. Akce se zúčastnili kromě osmi členů žáků třetích tříd a šesti žáků prvních tříd i čtyři dospělí z řad rodičů a zaměstnanců školy. Děti, které čtenářský klub navštěvují, nejprve seznámily   rodiče s pravidly naší práce při čtení a povídání si o knihách. Potom jsme si všichni společně vyzkoušeli, jak si v klubu čteme. Pracujeme formou čtenářských dílen, využíváme metodu volného prožitkového čtení, pracujeme se čtenářskými kostkami, domýšlíme příběhy, vymýšlíme pohádky apod. Právě pohádky mají děti velice rády, a tak jsme sitři pohádkys rodiči vymysleli a napsali. Věřím, že si všichni čtenářské odpoledne užili a že se jim tyto odpoledne strávené ve škole s dětskou knížkou líbily.