Co je pískování?

S technikou pískování se již někteří žáci naší školy seznámili a velmi si ji pochvalovali. V podstatě se jedná se o výtvarné zpracování podporující zejména rozvoj jemné motoriky, sebevědomí, klade důraz na soustředění a kreativitu. Je to způsob sebevyjádření a současně jedna z relaxačních metod. Písek, šablonu a vlastní představivost - seznam pomůcek, které potřebovali žáci třetích, čtvrtých a pátých ročníků, když měli možnost vyzkoušet si tuto výtvarnou techniku. Děti vytvořily jedinečné obrazy a byla to pro ně radost, zábava a hra. Poděkování patří paní Denise Bernasové (z Art-pískování), která za dětmi přijela, aby je seznámila s tvorbou šablon, písku a hlavně se samotnou výtvarnou technikou. Podívejte se sami, obrázky jsou opravdu nádherné.

Takto se vyjádřili samotní žáci páté třídy:

Bylo zajímavé poslouchat, jak se písek připravuje.

Obrázky byly moc pěkné a bylo na výběr tolik krásných barev písků. Bylo to super.

Znamení zvěrokruhu byla úžasná.

Moc se mi líbily ty barevné písky, bylo jich hrozně moc na výběr.

Všem se to moc povedlo.

Rozhodně doporučuji, veliká zábava.

Byla to veliká zábava a moc jsem si to užila.