Co dělali žáci 1.E v době výměny oken

Výměna oken v měsíci dubnu vyhnala žáky 1. – 3. třídy z budovy, ale učit se nepřestali. Prvňáci paní učitelky Olgy Shaaban Zemčákové nelenili a vypravili se na exkurzi do Dómu sv. Václava, kde zdolali více než stometrovou věž, v požární stanici pak žáci obdivovali techniku, několik projektových dnů strávili druháci v knihovně, kde se seznámili se zvířátky v pohádkách či draky v příbězích. Díky paní Urbánkové si všichni mohli prohlédnout koňskou jízdárnu na Lazcích. Koníčky žáci náležitě vyhřebelcovali a pak se na nich také svezli, dokonce jim bylo dovoleno vyzkoušet i překážkovou dráhu. Kde jinde se učit o částech rostlin a kvetení, než pod krásnou magnolií. Ve skleníku se tak žáci 1.E přenesli do „teplých krajů“ a namalovali si papoušky. Díky rodině Gurských strávili také jedno páteční dopoledne ve svíčkárně Rodas. Nejenže si zde žáci mohli nazdobit svou svíčku a vyrobit dárek pro maminky, ale mohli si také pohrát s živými papoušky ara.