BESEDA SE SPISOVATELEM JANEM SVITÁKEM

V úterý 7. ledna 2020 se páté ročníky zúčastnily velmi milého setkání. Do školní knihovny za námi zavítal pan Jan Sviták, populární autor literatury pro děti i dospělé. Jeho tvorba s prvky hororu a fantasy má rozhodně čtenáři co nabídnout. Rychlý spád děje, detailně vykreslené prostředí i obava o osud hlavních postav vás trvale udržují v napětí. Zvědavost člověka nutí pokračovat stále dál a co nejdříve se tak dozvědět konec poutavého příběhu. Čtete doslova jedním dechem.

Naše společné povídání začal sám pan spisovatel. Vhodně zvolenými otázkami děti přiměl k zamyšlení nejen nad knihou jako takovou, ale také nad její filmovou podobou. Dále jim přiblížil povolání spisovatele i jeho myšlenky při tvorbě nové knížky. Ukázal dětem obaly svých děl a podal vysvětlení k jejich vzniku. Rovněž osvětlil cestu knihy od jejího sepsání autorem až na pulty prodejen. Zmínil i možnost poslechu audioknih pro ty jedince, kteří se četbě až tolik nevěnují.

Celá beseda byla neuvěřitelně poučná a zajímavá. A jelikož sám Jan Sviták je velmi inteligentní a neuvěřitelně vtipný, byla i zábavná. Četba úryvku z jeho posledního díla „Temný dům“ přímo v podání autora pak byla pomyslnou „třešničkou na dortu“ a krásným závěrem našeho příjemného povídání.

Takže příští rok prosím na shledanou, pane Svitáku!