„Druháci v oblecích hasičů? Ne, to nebyl jen sen!“

Druhé třídy naší školy zažily zajímavou lekci v rámci programu s názvem Hasík, kde se žáci ponořili do světa hasičů. V průběhu besedy se dozvěděli, jak správně reagovat v rizikových situacích. Učili se, jak volat o pomoc a zjistili, že tísňové linky nejsou jen taková nudná čísla, ale propojení mezi námi a hrdiny v červených kombinézách.

To nejlepší přišlo, když si naši malí hrdinové mohli obléknout obleky hasičů. Někteří z nich se možná cítili, jako by vstoupili do světa superhrdinů – a kdo ví, třeba právě tady v naší škole vyrůstá budoucí kapitán odvahy a statečnosti! Hasičská výprava druhých tříd se stala nejen poučným zážitkem, ale také důkazem toho, že učení se může skrývat v každodenních situacích.

kolektiv učitelek 2. tříd