ZŠ Čajkovského - projekt Předškolák

Letošní projekt Předškolák probíhá pouze v ZŠ Heyrovského.

Máte-li doma budoucího prvňáčka, určitě přemýšlíte nad tím, co všechno by měl zvládnout, aby mohl příští školní rok s radostí a bez obav nastoupit do školy!

Přechod z mateřské školy do školy základní je poměrně velká změna, a to nejen v životě školáka, ale celé jeho rodiny. Abychom dítěti takový vstup do nové životní etapy co nejvíce usnadnili, je důležité ve spolupráci s rodiči zajistit, aby mělo určité znalosti, schopnosti a dovednosti. Odborníci na předškolní vzdělávání a pedagogové z praxe vytvořili materiál s názvem Desatero pro rodiče předškolního věku (pro stažení klikněte na modrý text)který můžete využít pro lepší orientaci v základních požadavcích na Vaše dítě před vstupem do první třídy.

Poměrně často se stává, že dítě některou požadovanou dovednost či znalost ještě neovládá. Jistě to není důvod ke znepokojování, stresu ani odkladu školní docházky Vaší dcery nebo syna. Do nástupu do školy zbývá ještě poměrně dlouhá doba na to, abyste s dítětem docvičili, co je zapotřebí, a to nejlépe zábavnou formou třeba na vycházce, výletě nebo zkrátka doma při hraní.