Vánočnímu sportu na Heyráku vládl florbal a Americká vybíjená

 V posledním týdnu propadl Heyrák pohybu. Kluci z 2.stupně spolu soupeřili na sportovním poli o prestiž a nehynoucí čest a slávu. Chlapci z 6.-7.tříd svedli líté florbalové boje s výbornou diváckou kulisou v zádech. Nedarovali si ani centimetr prostoru a ukázali všem, že na naší škole je mnoho nadaných sportovců což každoročně dokazujeme ve školních florbalových soutěžích. V dramatických bojích uspěli kluci ze 7.A, kteří prokázali svoje kvality i v exhibičním utkáním proti učitelům tělesné výchovy. Navzdory maximální snaze, ale v ostře sledovaném utkání zvítězily zkušenosti a nadstandartní pohybové nasazení hrajících učitelů. Pro 8.-9.třídu  byla připravena Americká vybíjená, která je v tělesné výchově mezi kluky na heyráku bez ohledu na věkovou skupinu nebo výkonostní úroveň sportem číslo jedna. Celkem 11 týmů spolu soupeřilo a svedlo přes 50 míčových bitev. Nejobratnějším a nejlépe  vybíjejícím týmem se nakonec stalo družstvo chlapců z 8.D. Vrcholem byl exhibiční zápas proti členům realizačního týmu regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje posílené ještě o dva bývalé žáky naší školy a nyní hráče A-týmu SK Sigma Olomouc Lukáše Kalvacha a Michala Reichela. Kluci z osmičky nepolevili v nasazení a dokázali zvítězit před početnou diváckou kulisou nejen spolužáků, ale i řady učitelů. Děkujeme vedení školy a všem kolegům za pomoc a organizaci apřejeme všem krásné Vánoce.

Mgr. David Čech, Mgr. Ondřej Kalina