U14 vyhrála mezinárodní turnaj v Brně

O víkendu se uskutečnil už 13. ročník mezinárodního žákovského turnaje O pohár primátora města Brna. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji, kde startovala nejužší mládežnická špička Českých a Slovenských mužstev doplněná zahraničními mužstvy Tottenhamu Hotspur a Life Academy London se naše čtrnáctka rozhodně neztratila. Už v sobotní utkání ve skupinách ukázalo jak kvalitní týmy se na turnaji sešli.

V opatrném prvním utkání jsme narazili na výborně technicky a kombinačně vybaveného soupeře ze Žiliny. Díky lepšímu vstupu do utkání a počátečnímu tlaku jsme vedli 1:0 po brance Hadaše. Druhý poločas byl ovšem v režii hostů a v několika závarech před naší brankou nás podržel brankář Vítek i dobře postavená branka. V závěru jsme odolaly nebezpečným akcím Žiliny a zvítězily 1:0.

Ve druhém utkání ve skupině jsme narazily na nejlepší žákovský výběr Čech – Slavii Praha. Soupeř ještě zvučnějšího jména nás rozhodně nevystrašil a do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Zvládali jsme měnit tempo hry, postupný y rychlý přechod do útoku. Největší sílu jsme prokazovali v osobních soubojích. Později se hra vyrovnala, ale přes všechny gólové šance a větší závěrečný tlak ze strany Sigmáků utkání branku nepřineslo a skončilo 0:0.

Třetí utkání nám ve skupině přisoudilo RFA Vysočina. Výběr regionální fotbalové akademie s námi hrál po celou dobu otevřený fotbal, ve kterém jsme dokázaly využít velmi dobře připravené a vypracované brankové příležitosti a zvítězily 7:0 a zajistili si tak postup z 1 .místa ve skupině do nedělních vyřazovacích bojů.

Nedělní den jsme nejprve zvládli zvítězit 1: 0 čtvrtfinálové utkáni s RFA Pardubice po velmi dobrých individuálních výkonech všech hráčů. Výsledek ovšem neodpovídal předvedené hře, protože jsme nedokázali využít celou řadu příležitostí a Pardubice podržel několika výbornými zákroky brankař. V semifinálovém utkání jsme díky výbornému prvnímu poločasu, který jsme vyhráli 4:0 zvládli postoupit přes RFA Karviná a ve finále nás čekalo rozhodující utkání opět s pražskou Slávií. Finálový zápas nabídl nadprůměrný žákovský fotbal opravdu špičkové úrovně. Oba týmy limitovaly rychle ubývající síly z náročného zápasového programu a rozhodovala každá drobnost ve formě ztraceného míče nebo nepřesné přihrávky začátek utkání jsme zvládli lépe a měli několik šancí, ale ujal se až individuální průnik Šípa, který krásnou přihrávkou přes vápno nachystal vedoucí gól pro Uriču. Prostřední část utkání měla více ze hry Slavia a několik slibných příležitostí zastavila buď obranná zeď Hanáků a nebo brankář Vítek. Tři minuty před koncem dotáhl jednu z brejkových situací do zdárného konce Šíp a střelou do prázdné branky potvrdil, že nejkvalitnější žákovský turnaj v dané kategorii pořádaný v ČR ovládne v roce 2017 SK Sigma Olomouc.

Na závěr děkuji všem klukům za předvedenou hru, nasazení a úspěch, který je jim odměnou za celoroční práci v tréninkovém procesu.

Sestava SK Sigma Olomouc: Vítek R., Coufal, Kukučka, Cagaš, Fabiánek, Smolka, Kadlec, Daněk, Němeček, Šíp, Skopal P, Skopal P., Hadaš, Seehof, Uriča, Guzik, Saňák, Nízký

Trenéři: David Čech, František Nepožitek

Konečné pořadí mužstev a videa z utkání: https://www.primatorcup.com/