Sigma U13 vítězně v mezinárodním utkání

SK Sigma Olomouc – FC Tatran Prešov 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Hráno 3x20 minut, velký fotbal

Se zajímavým soupeřem až z východu Slovenska poměřili síly v přátelském mezinárodním utkání mladší žáci Sigmy. Chlapci z Prešova, kteří mířili na nejen fotbalové soustředění do Prahy, se cestou stavili v Olomouci a odehráli zde přátelský zápas. A protože oba týmy od příští sezóny přecházejí do kategorie starších žáků, tak se hrál už velký fotbal.

V samotném utkání začali Hanáci aktivně, a už v 1. minutě měl plné ruce práce prešovský gólman se střelou Zmrzlého. Vzápětí po přihrávce Zifčáka Matoušek v tutovce přestřelil. Stejná dvojice si v 8. minutě akci zopakovala jen s tím rozdílem, že Matoušek se už nemýlil a otevřel střelecký účet zápasu 1:0. O tři minuty později se prosadil. Po samostatné akci Zifčák a křížnou střelou zvýšil na 2:0.

Ve druhém dějství měla Sigma tři obrovské šance, ale ve všech případech podržel hosty gólman. Nejprve šel po uličce od Slámy sám na brankáře Hrabálek, a poté během dvou minut zazdil dva sólové nájezdy po přihrávkách Slámy a Zmrzlého Spáčil. Ve 29. minutě se dostali ke slovu i hosté. Nejprve po pěkné individuální akci střílel útočník Prešova těsně vedle. O čtyři minuty později se už slovenští fotbalisté dočkali, když rána z 18 metrů skončila v šibenici Zatloukalovy branky 2:1.

V závěrečné třetině nastoupili Hanáci opět v základní sestavě a během šesti minut přidali další tři góly. Nejprve Hrabálkův roh hlavičkoval do břevna Chytil, míč odražený od brankové konstrukce poslal opět hlavou do sítě Zmrzlý 3:1. O dvě minuty později Hrabálek naservíroval míč Zifčákovi a bylo to 4:1. Skóre pohledného utkání s kvalitním soupeřem uzavřel ve 46. minutě Zmrzlý, jehož přímý kop z 20 metrů jinak velmi dobře chytající gólman hostů podcenil a srazil si ho do branky 5:1.

Branky: 11. a 44. Zifčák, 42. a 46. Zmrzlý, 8. Matoušek