Šesťáci směle do Nového Jičína a Štramberku

V pondělí 12. června navštívila 6. A a 6. C dvě městské památkové rezervace – Nový Jičín a Štramberk.

Nejprve jsme se v Novém Jičíně podívali na tradiční výrobu klobouků v kloboučnickém muzeu, kde si každý žák vyzkoušel zdobení klobouků. Pak jsme zamířili na interaktivní expozici Generál Laudon. Po přesunu do města Štramberku jsme vystoupali do jeskyně Šipka a dále na vyhlídku, odkud jsme viděli vrchol lomu Kotouč. Dále na unavené děti čekala ještě návštěva muzea Zděňka Buriana, kde si děti mohli lehnout na zem (i usnout), a při tom poslouchat vyprávění o tomto geniálním malíři. Nakonec jsme vyšlapali na Štramberskou Trúbu, kde jsme si užili výhled na Beskydy a okolí Štramberku. Bylo to krásné a bylo toho dost!

Mgr. Vilém Figalla