Republikové finále v přespolním běhu

     Starší žáci ovládli krajskou kvalifikaci v přespolním běhu a postoupili do republikového finále, které se konalo v krásném rekreačním areálu Stříbrného rybníka v Hradci Králové. Mezi republikovou špičkou plnou vrcholových běžců, lyžařů, triatlonistů a spoustou dalších se naši sportovci rozhodně neztratili a obsadili výborné 6. Místo ze 14 startujících družstev. Každý tým vyslal o závodu 6 běžců a do celkového pořadí se započítávaly 4 nejlepší umístění. Z našeho družstva obsadil z 84 závodníků i proti o 2 roky starším  závodníkům Jakub Páleník(8.D)  krásné 14.místo. Ani ostatní členové družstva se neztratili: Mikeš Cahel (9.D) 21.místo, Filip Uriča (9.D) 32.místo, Lukáš Dvořák (9.D) 48.místo, Vítězslav Pavlíček (8.D) 56.místo a Jason Flaviano  Za Nzambi (9.A)  61.místo. V celkovém součtu jsme zaostali za 3.týmem o pouhých 15 bodů což svědčí o velké vyrovnanosti závodů. Všem chlapcům gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

Mgr. David Čech