Předvánoční Praha

Školní výlety bývají zpravidla možností, jak uniknout z rutiny všedního dne, prohlédnout si nová místa, upevnit přátelství mezi spolužáky nebo vytvořit nová, poznat učitele taky trochu jinak než jen za katedrou a se zvednutým prstem. To všechno se na našem výletě do předvánoční Prahy splnilo a navíc s nádechem dobrodružství. To žáci 6. B a6. Czažili! Byli jsme opravdu stateční, když nám v našem speciálním vagonu nefungovaly ani jedny záchodky. A i když přecházení z jednoho vozu do druhého za jízdy znamenalo pro některé překonat se, všichni si nakonec odskočili.

Mnozí byli v Praze poprvé, a tak se z našich děvčat a chlapců postupně stávali fotografičtí maniaci, kteří se zastavovali u každých dveří, fotili okna, dlažbu, holuby … a taky našeho punk průvodce. Některé přístroje to tempo nevydržely, ještě že existují mobily s foťákem. A tak bylo zase pro nás – učitele napínavým dobrodružstvím udržet formaci všech šesťáků pohromadě, ale obstáli jsme!

Užili jsme si v zrcadlové síni, i na Pražském hradě, viděli jsme střídání hradní stráže a korunovační klenoty. Tedy byly to jen kopie, ale pssst šesťákům to neříkejte. Sestoupili jsme do středověkého vězení ve věži Daliborka a přes Karlův most a Kampu kolem hejna hladově vyhlížejících labutí jsme se dostali na vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Všechny ty stánky s cukrovím, hračkami a vánočními ozdobami nám připomněly, že už brzo tady budou vánoce.

Tak tedy i vám všem přejí pěkné vánoční svátky třídy 6. B a6. Ci s paní učitelkou Svobodovou a Tinklovou a panem učitelem Dvořákem.