Pitva cípala hlavatého v kroužku Mladý přírodovědec

Od října je otevřen kroužek Mladý přírodovědec. Po úvodních hodinách se naše pozorování a zkoumání zaměřilo na ryby. A protože přírodu je nejlépe vnímat přímo ve skutečné podobě, pozvali jsme si do kroužku odbornici na slovo vzatou, slečnu Lucii Zemčákovou (mimochodem, naši bývalou žačku), která nám pověděla o rybách něco víc a navíc předvedla stavbu těla ryby a provedla „pitvu“ cípala hlavatého. Děti se přesvědčily, že ryba patří mezi obratlovce a mohly si i osahat skřele i žábra a tak na vlastní oči vidět ono „zařízení“, díky kterému ryba získává kyslík z vody. Závěrečná bravurní ukázka filetování už byla jen třešničkou na dortu. Co dodat? Děti si odnesly skvělý zážitek i šupinku pro štěstí!