Koho baví angličtina?

Všichni žáci druhého stupně, které baví angličtina, se mohli přihlásit do školního kola konverzační soutěže, které na naší škole proběhlo ve čtvrtek 2. února 2012.

Čekalo je několik náročných úkolů – nejprve poslechový test, potom předstoupili před komisi, vylosovali si téma a předváděli své konverzační dovednosti.

Soutěže se zúčastnilo 37 žáků ve dvou kategoriích. Po sečtení bodů získaných v obou částech soutěže je následující pořadí:

V kategorii 6. a 7. tříd:

1. místo Barbora Dostálová 7. B
  2. místo Tomáš Gallo 7. B
  3. místo Veronika Špačková 7. B

V této kategorii se odehrál velmi tuhý boj o každý bod a výsledné pořadí je velmi těsné.

Velkou pochvalu za skvělý výkon si zaslouží i 6 žáků 6. B, pro které to byla soutěžní premiéra, ve které si vedli velmi dobře a jsou velkým příslibem pro příští rok.

Ocenění však patří i žákyním ze 7. A a 7. C, které našly odvahu se do soutěže přihlásit, i když nechodí do jazykové třídy.

V kategorii 8. a 9. tříd:

1. místo Tomáš Štefan 9. B
  2. místo Veronika Subotová 9. B
  3. místo Erika Vysloužilová 9. B

Příjemným překvapením byl výkon Arsenije Izvekova z 8. B, který se neztratil mezi deváťáky a po velmi dobrém výkonu obsadil pěkné 5. místo.

Oba vítězové – Barbora Dostálová a Tomáš Štefan - postupují do okresního kola, které proběhne ve středu 22. února v DDM Olomouc. Věříme, že budou úspěšní a přejeme jim hodně štěstí.

Ludmila Balíková