Kaštánkování ve 2.E

V pondělí 22. září bylo učení ve třídě 2.E motivováno kaštany a vším, co s nimi souvisí. V tento projektový den se děti dozvěděly, jak se jmenuje strom, ze kterého padají ty nádherné hnědé lesklé plody kaštany – jírovec maďal, a také, že existuje i jedlý kaštan. Také poznávaly tento úchvatný strom na obrázcích, z internetu pak zjistily, že má léčivé účinky a všichni jsme vzpomínali, jaký je to krasavec na jaře. Ve čtení si žáci přečetli básničku Kaštánek a v tělesné výchově nám posloužily kaštánky jako mety a házeli jsme si s nimi pomocí jogurtových kelímků. Koncem dne jsme si z kaštanů udělali masážní salon a na závěr nám paní učitelka dala i kaštany čokoládové. Teď už na zajímavý den jen vzpomínáme a díváme se na nástěnce na pěkné obrázky, které jsme namalovali.